Kaitsealade päev 24.mai 2020.a.

Tähistame pühapäeval 24. mail Euroopa kaitsealade päeva Soomaal.

Soomaa turismiettevõtted ootavad külla 24. mail Europa kaitsealade päeval
Programmides osalemine vajab eelnevat registreerumist!

Tipu looduskooli perepäeval meisterdame lindude pesakaste ja väikseid putukahotelle. Looduskooli õuealal ootavad lisaks erinevaid tegevusi, nt. saab vee-elustiku püüda, avastada maailm mikroskoobi all, proovile panna oma maitsmismeelt, harjutada karkudega käimist, testida oma teadmisi kaitsealadest ja uudistada meie loomi.
Korraga saavad kuni kaks peret looduskooli õuealal toimetada. Selle tõttu vajab osalust tegevustes eelregistreerimist. Perepilet on 15 EUR.
Registreerumise info siin!

Piesta Kuusikaru talu maheõunaaias räägime, miks ja kuidas hoida loodust oma koduõuel; uurime, millised taimed õunaaias juba praegu saaki annavad ning vaatame, kuidas mesilased õunapuuõitest rõõmu tunnevad. Olete südamest teretulnud terve perega, lastel on võimalus end õunaaias hingetuks joosta ja võita auhindu õpetlikus õunaaiamängus. Ringkäigu lõpetab Piesta õunatoodete degustatsioon.
Ringkäigud Piesta maheõunaaias algavad kl 10, kl 13 ja kl 16. Kestus 1-1,5 tundi. Perepilet 20 EUR, Registreerumise info siin!

Tori Siidritalu kutsub vaatama, mida on 5 aastaga rajanud, kui suureks on õunaaiad selle ajaga kasvanud ja kuidas kaitstakse üle tuhande taimega viinamarjaistandikku ilmavigurite eest.
Alates 12.00, igal paaris täistunnil korraldame pererahva saatel tuuri õuna- ja viinamarjaaeda ning tootmisesse.
Tuuri “grande finaleks” on talu toodangu degusteerimine Siidrisalongis.
Hind 5€/in. Lapsed vanusega kuni 6a. tasuta!
Registreerumise info siin!

Villa River Rose kutsub jalutuskäigule Jõesuu külla, jõgede kallastele ja sildadele. Räägitakse külalistemaja lugudest ja tegemistest.
Ekskurssioonide algusajad: kell 13 ja kell 16. Hind 5.- inimese kohta.
Registreerumise info siin!

Soomaa Wild viib kaasa rahvuspargi metsikusse loodusesse, kohtadesse kuhu tavaliselt rändurid ei satu. Avastame kadunud küla, seikleme Leetva laanes ja külastame suurt Kuresood. Osavõtutasu 25€ inimene, koolilapsed ja pensionärid 10€.
Registreerumise info siin!

Kanuumatkale saab Samliku Matkamajaga Pärnu jõele (registreeru) ja Soomaa.comiga Raudna jõele (registreerumine):

Riisa Rantsos viib lootsikumeister Priit-Kalev Partsi poeg Tõru-Tõnn Parts huvilisi ühepuulootsikuga sõidule Halliste jõel.
Registreerumise info siin!

Kaitsealade päeva info: kaitsealad.ee
Palume end ette registreerida!

Kaitsealade päev – 24. mai 2020